Poděkování, 18.9.2020

Dnes jsem se poprvé podíval na místa, kde Olbram Zoubek tvořil své nádherné úmění, do jeho ateliéru v Salmovské ulici v Praze. Je to pro mě úžasný zážitek, vidět „LES VELKÝCH SOCH“ na dvorku ateliéru a další nádherná díla v interiéru napříč celou tvorbou pana Zoubka. 

Chtěl bych za tuto příležitost poděkovat paní Bregantové, dceři pana Olbrama Zoubka a předsedkyni NADAČNÍHO FONDU KMENTOVÁ ZOUBEK a zároveň paní Bregantové poděkovat za rady a laskavou pomoc při posuzování pravosti děl, bez konzultace s ní bych některá díla v mé sbírce nedokázal koupit. Pomáhá mi i s podrobným popisem prací Olbrama Zoubka, zvláště těch z pozdější doby, které se nedají dohledat v „Kapustově“ monografii Olbram Zoubek, vydané u příležitosti mistrových 70. narozenin.

Na stránkách www.olbramzoubek.cz/prosberatele, které spravuje NADAČNÍ FOND KMENTOVÁ ZOUBEK, jsou výborně popsána a vyfocena různá falza mistrových prací a pro drobné sběratele je to výborná pomoc  v začátcích, kdy ještě nemají dostatek zkušeností, jak mají přesně originální díla vypadat a jakým detailům věnovat při koupi největší pozornost. 

olbramzoubeksberatel.cz 2019 info@olbramzoubeksberatel.cz +420 734 859 375